Pppmt kérdése:

Egy vízszintes talajon fekvő hasábot előrefelé 8N nagyságú erővel húzunk 5 méteres úton. A súrlódási erő 3 N?


Mekkora a súrlódási munka?

Mekkora lesz a mozgási energiája a hasabnak az út végére?

Melyik erő végzi a gyórsitási munkát?

Mekkora a mi erőnk munkája?



2017. jún. 4. 11:23
 1/1 tatyesz ***** válasza:

A súrlódási erő munkája negatív, mert ellentétes irányú az elmozdulással. W=Fs, W=3N·5m=15J


Az eredő erő a húzóerő és a súrlódási erő különbsége: 8N-3N=5N. Ennek a munkája: W=5N·5m=25J Ennyi lesz a mozgási energia is. (W=ΔE)


A gyorsítási munkát az eredő erő végzi.


A mi erőnk: 8N. Ennek munkája: W=8N·5m=40J

2017. jún. 5. 10:12