Mekkora a súrlódási munka?
Mekkora lesz a mozgási energiája a hasabnak az út végére?
Melyik erő végzi a gyórsitási munkát?
Mekkora a mi erőnk munkája?
2017. jún. 4. 11:23
1/1 tatyesz válasza:
A súrlódási erő munkája negatív, mert ellentétes irányú az elmozdulással. W=Fs, W=3N·5m=15J
Az eredő erő a húzóerő és a súrlódási erő különbsége: 8N-3N=5N. Ennek a munkája: W=5N·5m=25J Ennyi lesz a mozgási energia is. (W=ΔE)
A gyorsítási munkát az eredő erő végzi.
A mi erőnk: 8N. Ennek munkája: W=8N·5m=40J