Hogyan lehetne kiszámolni ezt a függvényt? F:x nyil 5x + 1 és ezt: X nyil -2x + 1 és x nyil 2 és x myil 3x + 2 A válaszokat köszönöm.

2017. máj. 24. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Az f(x) nem más, mint az "y", vagyis y=5x+1; y=-2x+1; y=2; y=3x+2. Elindulsz mondjuk nullánál az x tengelyen, és az adott x értéket behelyettesíted az adott egyenletbe, majd kiszámolod és jelölöd szépen.
2017. máj. 24. 17:32
 2/6 A kérdező kommentje:
És ha törtes mint pl. -1\2x-4
2017. máj. 24. 18:05
 3/6 A kérdező kommentje:
És x nyil 3x
2017. máj. 24. 19:01
 4/6 Pelenkásfiú ***** válasza:

f(x) = -1/2x - 4


Helyettesíts x helyére 0-t, akkor: -1/2 * 0 - 4 = -4

Ha mondjuk x = 2, akkor -1/2 * 2 - 4 = -5


Ha ezt a két pontot berajzolod és összekötöd (majd meghosszabbítod mindkét irányban), akkor már meg is van az egyenesed.


Ha olyan függvényed van, hogy az x-et szorzod valamennyivel és még hozzáadsz vagy kivonsz egy számot, akkor ennek a képe mindig egy egyenes (lineáris függvénynek nevezik).


A konstans, amit nem szorzunk x-szel (a példáidban a +1 és +2) azt mutatják meg, hogy az egyenes hol metszik az y tengelyt. Ezt könnyű belátni, mert ha x helyére 0-t helyettesítesz, akkor pont csak ez a szám marad.

Az x előtt lévő szám pedig az egyenes meredekségét mutatja. Minél nagyobb a szám, annál meredekebb az egyenes.


Ha nincs x benne, csak mondjuk f(x) = 5, akkor ez konstans függvény és egy vízszintes egyenes, ami az 5-nél metszi az y tengelyt.


Ez így segít?

2017. máj. 24. 19:19
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen segített értem köszönöm a válaszokat.
2017. máj. 24. 19:49
 6/6 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy most már érthető.

Egyébként hányadikos vagy?

2017. máj. 24. 21:56