Számvitel feladat. Valaki segítene?


A feladat:


Az üzleti év végén megállapították egy készletemről, hogy nem úgy fogy, ahogyan azt várták. Az üzleti év utolsó napján ez a készletem 1500e Ft-tal szerepel a könyvekben. A várható eladási ára 1600e Ft. Ezt a készletet csak ügynökön keresztül lehet értékesíteni, aki az eladási ár 20%-ár számlázza jutalékként, emellett arra számítanak, hogy az eladási ár 10%-át kitevő szállítási és csomagolási költség fel fog merülni.



Órán azt írtuk fel h

1600*0,1+1600*0,2=480

1600-480=1120

1500-1120=380

Ez milyen logika alapján jött ki?



Ezután csak lekönyveltük 380-al (követel készlet, tartozik közvetlen ráfordítások), de azzal nincs probléma, azt értem.



2017. máj. 10. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:

1600*0,1+1600*0,2=480 itt kiszámoltátok a szállítási és csomagolási költségeket (1600 10%-a) meg a jutalékot (1600-nak a 20%-a)


1600-480=1120 A várható eladási árból kivontad ezeket a mellékköltségeket. Szval sztem ennyi lenne egy terméken a haszon.


1500-1120=380 Az előző érték és a megadott adat különbsége...

2017. máj. 11. 10:05
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt értem, hogy a számokból hogy jöttek ki az eredmények. Azt nem értem, hogy miért kellett az 1500-ból kivonni az 1120-at, és ezután miért a 380-at vittem tovább.
2017. máj. 11. 10:11
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez "random" feladat vagy a példatárba van benne? Mert ha példatáras, akkor meg tudom nézni, hátha nekem meg van csinálva. ;)
2017. máj. 11. 20:37
 4/8 A kérdező kommentje:
Példatáras:D ha megnéznéd azt megköszönném:)
2017. máj. 11. 22:18
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha megírod hogy melyik feladat akkor holnap ránézek.
2017. máj. 11. 22:56
 6/8 A kérdező kommentje:
Global traders 276.oldal 11.-es
2017. máj. 12. 13:01
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs meg, de a GTK csoportba valahol van egy mappa amiben rengeteg feladat meg van csinálva, hátha ott találsz választ rá. :)
2017. máj. 12. 13:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért vonod ki, mert a készleted könyv szerinti értéke (1500) magasabb, mint a piaci érték (1120), amit kiszámoltál. Ezért a készletre értékvesztést (380) számolsz el.
2017. júl. 7. 23:12