Hunor elolvasta Fekete István Bogáncs című könyvének 5/8 részét, így még 147 oldal van hátra. Hány oldalas a könyv?


2017. máj. 8. 21:03
 1/3 A kérdező kommentje:
A válaszokat előre is köszönöm!
2017. máj. 8. 21:04
 2/3 anonim ***** válasza:
64%

Az egyenlet:


(1 - 5/8)x = 147

3x/8 = 147

x/8 = 49

x = 8 * 49


Az 5/8 a könyv elolvasott része, ezt ki kell vonni az egészből, hogy megkapjuk a hátralevő rész arányát. Mivel ez egy arány, ezért be kell szorozni a teljes mennyiséggel. Ez a szorzat egyenlő a 147 oldallal, ezzel kész az egyenlet.

2017. máj. 8. 21:16
 3/3 dq ***** válasza:
64%

Kezdetben elnevezzük a kérdésben szereplő értéket valamivel. Pl legyen X. X oldalas a könyv.


Aztán a szöveg alapján megpróbálunk valami egyenletet, egyenleteket felírni. Például:


Hunor elolvasott 5/8*X oldalt.


Hátramaradt X - 5/8*X = 147 oldal.


Ebből az egyenletből már meghatározható X értéke (ha sokat gyakorlod a feladatot tudni fogod hogy mikor 'elégséges' a matematikai absztrakciód, és hagyhatod abba a szöveg olvasását és az egyenletek felírását).


Ezt az egyenletet beírjuk a wolframalfába:

[link]


és kiadja, hogy

Solution (megoldás): X=392


Ennyi oldalas a könyv.

2017. máj. 8. 21:18