10 kerdesbol allo tesztlap, minden kérdésre 5 féle válasz adható, csak 1 válasz helyes, pontosan 7 helyes megoldasra mennyi az eselyunk ha véletlenszerűen válaszoljuk meg?

Légyszi segítsetek nem tudom megoldani ezt a feladatot.
2017. ápr. 20. 22:57
 1/8 A kérdező kommentje:
(1/5)^7?
2017. ápr. 20. 23:05
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem.

komb(10;7) * (1/5)^7 * (4/5)^3

[link]

2017. ápr. 21. 00:01
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi király vagy! :)
2017. ápr. 21. 00:13
 4/8 anonim ***** válasza:

nos.


10 kérdés, kérdésenként 5 lehetséges válasz, az 5^10 lehetséges kitöltés.


ha mindent el akarsz találni, akkor 1 jó megoldás van.


ha csak 1-et akarsz elrontani, akkor az elrontott kérdésnél 4 lehetséges válaszod van (mert az ötödik a jó) és 10 kérdésből választhatsz, hogy melyiket rontod el, azaz összesen 10*4 módon tudsz 1 feladatot elrontani.


ha két feladatot akarsz elrontani, akkor akkor mindkettőnél 4, azaz 4*4 lehetőséged van rossz választ bejelölni és 10*9/2 lehetőséged van az elrontott kérdéseket kiválasztani. (mert az első elrontottra 10 lehetőség van, a másodikra már csak kilenc, de mindegy, hogy milyen sorrendben választod, az "egyikésmásik" ugyanazt a végeredményt adja, mint a "másik és egyik" ezért a /2)

azaz 4*4*10*9/2 módon tudod elrontani.


ha hármat akarsz elrontani, az előbbiek szellemében 4*4*4 a válaszokra a lehetőség és 10*9*8/(1*2*3) a feladat kiválasztására (mert 10-ből 3-at ennyiféle képen lehet kiválasztani, ha a sorrend mindegy).

azaz 4*4*4*10*9*8/(1*2*3) módon tudod kitölteni.


aztán ezt kell még az összes létező kitöltési mód számával elosztani.


azaz 4^3*10*9*8/(1*2*3)/5^10 ami 0.000786432 azaz kb. 0,08% úgyhogy inkább tanulj.

2017. ápr. 21. 00:37
 5/8 anonim ***** válasza:

ja és ez egyébként pont ugyanaz, mint amit leírt az első, mert komb(10;7) = 10!/(7!*(10-7)!)=10*9*8/(1*2*3) és

(1/5)^7 * (4/5)^3 = 4^3/5^(7+3)


csak most már legalább azt is tudod, hogy miért...

2017. ápr. 21. 00:45
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez is érdekelt és szuper magyarázat!
2017. ápr. 21. 10:25
 7/8 anonim ***** válasza:
Én ebből nem sokat értek, de tudom, hogy valami nagyon érdekes dolgot magyaráztak itt el, és bárcsak én is megérteném. Néha úgy vagyok, hogy tudom hogy érdekes, csak nem értek belőle semmit.
2017. ápr. 21. 12:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Én se értek semmit ezekből de már nem is akarom érteni.
2017. ápr. 21. 21:36