Áramerősség, feszültség, teljesítmény?

U=6V, R=200ohm, P, azaz a teljesítmény a kérdés. Nade: P=U^2/R vagy P=UI. Előbbinél 0,12W. Utóbbinál kiszámoljuk ugye az I-t (I=U/R), és az 0,03A. Ekkor P=6*0.03=0,18W. Mivan? Miért rossz az I? (mert a 12W a helyes)

2017. ápr. 17. 23:06
 1/4 A kérdező kommentje:

Egyébként 2006 májusi emelt fizma érettségiből van, hátha érdekel valakit. (vagy esetleg fontos, h sorosan van kapcsolva egy másik ellenállással, de nem hinném)

Szerintem óriási hézagot fedeztem fel a fizikában, ennyire nem lehetek hülye

2017. ápr. 17. 23:11
 2/4 anonim ***** válasza:
U^2/R=6*6/200=0.18 a másiknál is ez jön ki, az egész feladatra szükség lesz
2017. ápr. 17. 23:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Ebben

[link]

ugyan nincs.

2017. ápr. 18. 11:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyébként, Kérdező, szerintem nem a fizikában, hanem a matematikában fedeztél fel óriási hézagot, mivel oda jutottál el, hogy

U^2/R nem egyenlő U*I=U*U/R=U^2/R

2017. ápr. 18. 12:14