Határozzátok meg a következő oldatok térfogatát? A) 4 mol NaOH-t tartalmazó Cm:0, 01mol/l H2SO4 oldat; b) 16 g NAOH-t tartalmazó Cm=0,2M oldat; c) 8 mg NaOH-t tartalmazó Cm=0, 02M oldat;

Bocsánat ezért az igen low kérdésért, de nem tudom megoldani. Bármilyen segítség jól jön!
2010. máj. 13. 18:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

n=cV

vagyis az oldatban lévő oa. anyagmennyisége a konc. és a térfogatok szorzata.


Az első nekem nem stimmel, inkább nem 0,01M NaOH???

Vagy a 4 mol nem kénsavra vonatkozik???


A másodiknál a NaOH anyagmennyisége 16/40 mol

V = n/c =16/40/0,2 az eredmény dm3 lesz


a harmadikat ennek analógjára kell megoldani

2010. máj. 13. 22:41
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi nagyon:)..Igen,az elsőt én írtam el de már kiszámítottam,a 2.pedig jó:)

Köszi még1x

2010. máj. 14. 16:34
 3/3 anonim ***** válasza:
nincsmit:)
2010. máj. 15. 00:50