Bocsánat ezért az igen low kérdésért, de nem tudom megoldani. Bármilyen segítség jól jön!2010. máj. 13. 18:13
1/3 anonim válasza:
n=cV
vagyis az oldatban lévő oa. anyagmennyisége a konc. és a térfogatok szorzata.
Az első nekem nem stimmel, inkább nem 0,01M NaOH???
Vagy a 4 mol nem kénsavra vonatkozik???
A másodiknál a NaOH anyagmennyisége 16/40 mol
V = n/c =16/40/0,2 az eredmény dm3 lesz
a harmadikat ennek analógjára kell megoldani
2/3 A kérdező kommentje:
Köszi nagyon:)..Igen,az elsőt én írtam el de már kiszámítottam,a 2.pedig jó:)
Köszi még1x
2010. máj. 14. 16:34