Fizika terembe padokat állítanak be. Ha minden padba 2 tanulót ültetnek, akkor 8 tanulónak nem jut hely, ha viszont minden padba 3 tanuló ül, akkor 7 hely üresen marad. Sürgős?

Hány padot állítanak be és hány tanuló van az osztályba?
2017. ápr. 7. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:

2x-8 = y;

3x+7 = y


Ahol x a tanulók, y a padok száma.

2017. ápr. 7. 22:50
 2/7 A kérdező kommentje:
És tovább hogyan írjam fel?
2017. ápr. 7. 22:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez egy tök alap egyenletrendszer, oldd meg! Hanyadik osztályba jársz?
2017. ápr. 7. 23:00
 4/7 A kérdező kommentje:
7 és csak most kezdtük el venni
2017. ápr. 7. 23:04
 5/7 mantis religiosa ***** válasza:

Az egyenleték helyesen:


2x+8=y


3x-7=y.


Tehát 2x+8=3x-7, ebből x=15 és y=38.


Az terembe 15 padot állítanak be, és 38 tanuló van.

2017. ápr. 7. 23:08
 6/7 mantis religiosa ***** válasza:
Amúgy miért sürgős? Csak nem éjszaka veszel matekórát valami csini tanárnénitől? :-)
2017. ápr. 7. 23:10
 7/7 anonim ***** válasza:

Sorry, előbb elrontottam az egyenletrendszert:


2x+8=y;

3x-7=y, ahol y a tanulók száma, x a padok száma.


Mivel y = y:

2x+8 = 3x-7

2x+15 = 3x

15 = x


Az első egyenletből:

y = 2 * 15 + 8 = 38

2017. ápr. 7. 23:15