Hány padot állítanak be és hány tanuló van az osztályba?2017. ápr. 7. 22:36
1/7 anonim válasza:
2x-8 = y;
3x+7 = y
Ahol x a tanulók, y a padok száma.
2/7 A kérdező kommentje:
És tovább hogyan írjam fel?
2017. ápr. 7. 22:59
3/7 anonim válasza:
Ez egy tök alap egyenletrendszer, oldd meg! Hanyadik osztályba jársz?
4/7 A kérdező kommentje:
7 és csak most kezdtük el venni
2017. ápr. 7. 23:04
5/7 mantis religiosa válasza:
Az egyenleték helyesen:
2x+8=y
3x-7=y.
Tehát 2x+8=3x-7, ebből x=15 és y=38.
Az terembe 15 padot állítanak be, és 38 tanuló van.
6/7 mantis religiosa válasza:
Amúgy miért sürgős? Csak nem éjszaka veszel matekórát valami csini tanárnénitől? :-)
7/7 anonim válasza:
Sorry, előbb elrontottam az egyenletrendszert:
2x+8=y;
3x-7=y, ahol y a tanulók száma, x a padok száma.
Mivel y = y:
2x+8 = 3x-7
2x+15 = 3x
15 = x
Az első egyenletből:
y = 2 * 15 + 8 = 38