Melyik az a természetes szám, amelyet egy nála 10-zel kisebb természetes számmal elosztva a hányados 2, és a maradék is 2?

Kérlek segítsetek nagyon fontos lenne!
2017. ápr. 3. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
18
2017. ápr. 3. 21:47
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
2017. ápr. 4. 00:47
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
(N+2)/(N-10)=2
2017. ápr. 4. 08:27
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
22
2017. ápr. 4. 09:12
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

A 22 jó is lenne, ha nem tévesztem el az előjelet!


Így vóna helyesen: (N-2)/(N-10)=2

2017. ápr. 4. 09:32
 6/6 2*Sü ***** válasza:
87%

Egy másik megközelítés (természetesen ugyanaz a lényege, csak máshogy van felírva):


> Melyik az a természetes szám


Ezt keressük, jelöljük ezt x-el.


> egy nála 10-zel kisebb természetes szám


Azaz: x-10


> melyet egy nála 10-zel kisebb természetes számmal elosztva


Ergo az x/(x-10) -et vizsgáljuk…


> a hányados 2, és a maradék is 2


Ergo:

x/(x-10) = 2 + 2/(x-10)

x = 2(x-10) + 2

x = 2x - 20 + 2

x = 2x - 18

x = 18


Ellenőrzés:

18 / 8 = 2 + 2/8

Azaz 18-ban a 8 megvan 2-szer (ezzel 16-ot letudtunk), és még maradt kettő, amit nem tudtunk elosztani maradék nélkül 8-al.

2017. ápr. 4. 15:02