Kérlek segítsetek nagyon fontos lenne!2017. ápr. 3. 21:41
5/6 anonim válasza:
A 22 jó is lenne, ha nem tévesztem el az előjelet!
Így vóna helyesen: (N-2)/(N-10)=2
6/6 2*Sü válasza:
Egy másik megközelítés (természetesen ugyanaz a lényege, csak máshogy van felírva):
> Melyik az a természetes szám
Ezt keressük, jelöljük ezt x-el.
> egy nála 10-zel kisebb természetes szám
Azaz: x-10
> melyet egy nála 10-zel kisebb természetes számmal elosztva
Ergo az x/(x-10) -et vizsgáljuk…
> a hányados 2, és a maradék is 2
Ergo:
x/(x-10) = 2 + 2/(x-10)
x = 2(x-10) + 2
x = 2x - 20 + 2
x = 2x - 18
x = 18
Ellenőrzés:
18 / 8 = 2 + 2/8
Azaz 18-ban a 8 megvan 2-szer (ezzel 16-ot letudtunk), és még maradt kettő, amit nem tudtunk elosztani maradék nélkül 8-al.