Az ABC háromszög csúcspontjainak koordinátái: A (0; 0), B (–2; 4), C (4; 5), írja fel az AB oldal egyenesének egyenletét?

Valaki magyarázattal leírná a megoldást?

2017. ápr. 2. 15:28
 1/1 anonim válasza:
77%

Szia! Ugye vannak az egyenes egyenletei. Az én matek tanárom mindig azt mondogatja, hogy elég egyet tudna, de nem árt, az összeset ismered. Szóval, van egy olyan, hogy Ax+By0=Ax0+By0. Ehhez kell egy pont arról az egyenesről, amit ki szeretnél számolni, valamint egy normálvektor. De hogyan lesz nekünk normálvektorunk? Indítunk egy vektort A pontból B pontba (nevezzük ABnek) ezt úgy számoljuk, hogy a B csúcs koordinátáiból kivonjuk az A csúcs koordinátáit. egy megkapjuk, hogy AB(-2;4). Igen ám, de ez párhuzamos az oldallal. tehát ez egy irányvektor. De nekünk normálvektor kell. ekkor jön az, hogy elforgatjuk 90 fokkal. Vagyis a normálvektor koordinátái(jelöljünk N-nel) N(4;2).


Így tehát van egy normálvektorunk és egy pontunk, ami legyen az A pont, mert az olyan szimpatikus:


N(4;2)<-az első koordinátáját A, a második B jelölje

A(0;0)<- itt meg x0 és y0.


már tehát csak be kell helyettesíteni az egyenletbe:


Ax + By = Ax0 + By0


4x + 2y = 4*0 + 2*0


És így az egyenlet: 4x+2y=0


Ha van még valami kérdésed, hogy mit, hol, miért csináltam úgy, ahogy, akkor szólj:)

2017. ápr. 2. 18:27