Mekkora erővel tolta az asztalos a gyalut ha egy mozdulat 50cm távolságán 30J munkát végzett és hatszor kellet végigtolnia a gyalut, hogy sima legyen a felület?2010. máj. 12. 14:57
1/5 anonim válasza:
A munka egyenlő az erő és az erő irányába eső elmozdulás skalárszorzatával. Jelen esetben az erőt kell összeszorozni az elmozdulással. Tehát képletre lefordítva: W=F*s, ahol W a munka, F az erő, s az elmozdulás. Az első feladathoz ennél többet nem is kell írnom, innentől behelyettesítés. Tulajdonképpen a második is, csak figyelni kell arra a bizonyos 6-os számra...
2/5 A kérdező kommentje:
de az 1nél nem az S keresük?
2010. máj. 12. 15:54
3/5 anonim válasza:
W=F*s ebből simán kiszámolod s-t
4/5 A kérdező kommentje:
de hogy?
2010. máj. 12. 16:43
5/5 anonim válasza:
1. Feladat
F=750N
W=1500J
s=?
W=F×s
s= W/s
s=1500/750=2
s=2m