Fizika fontos egy marógép kését 750N nagyságú erővel lehet mozgatni. Milyen hosszú a kés útja ha végzett munka 1500J?

Mekkora erővel tolta az asztalos a gyalut ha egy mozdulat 50cm távolságán 30J munkát végzett és hatszor kellet végigtolnia a gyalut, hogy sima legyen a felület?
2010. máj. 12. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
A munka egyenlő az erő és az erő irányába eső elmozdulás skalárszorzatával. Jelen esetben az erőt kell összeszorozni az elmozdulással. Tehát képletre lefordítva: W=F*s, ahol W a munka, F az erő, s az elmozdulás. Az első feladathoz ennél többet nem is kell írnom, innentől behelyettesítés. Tulajdonképpen a második is, csak figyelni kell arra a bizonyos 6-os számra...
2010. máj. 12. 15:09
 2/5 A kérdező kommentje:
de az 1nél nem az S keresük?
2010. máj. 12. 15:54
 3/5 anonim ***** válasza:
W=F*s ebből simán kiszámolod s-t
2010. máj. 12. 16:42
 4/5 A kérdező kommentje:
de hogy?
2010. máj. 12. 16:43
 5/5 anonim válasza:

1. Feladat

F=750N

W=1500J

s=?


W=F×s

s= W/s

s=1500/750=2

s=2m

2010. máj. 12. 17:38