Craflen kérdése:

üdv: Adott egy tengely mely elforgatásához 34000 Nm erő szükséges. A kérdésem a következő, hogy 1 m erőkar esetén hány kg súlyra van szükség ennek elforgatásához? Ez a kérdés 3, és 5 m erőkar esetén is. Képlettel együtt kérném, ha lehetséges.


2017. márc. 18. 16:46
 1/8 A kérdező kommentje:
valami használható választ is kaphatnék? Nem házi egyébként és akkor sem fizetnék érte ha bele döglenék
2017. márc. 21. 18:23
 2/8 Minekvan ***** válasza:

"erőkar esetén hány kg súlyra van szükség" Ezt hogy érted?

kg=tömeg

súly= erőhatás newton.

Egyébként a nyomaték M=F*r, F az erőhatás a r hosszúságú karon.

Első példa: 34000=F*1 => F=34000N. Ha például a kar vízszintes helyzetben van, akkor m=F/g, azaz m= 3400kg tömegű terhelés elfordítaná a tengelyt.g=10.

2017. márc. 23. 22:16
 3/8 A kérdező kommentje:
ha jól értem akkor 2 méteres erőkar esetén 1700kg is elfordítaná?
2017. márc. 24. 18:44
 4/8 A kérdező kommentje:
az erőkar esetén úgy értem, hogy ha van ez a tengely amihez kell 34000Nm erő ahhoz, hogy meg mozduljon, és pl van egy víz szintes 1 méteres erőkar segítségével akkor arra hány kg súly kell? és mondjuk egy 2 méter vagy egy 3 méteres erőkar esetén hány kg súlyra van szükségem?
2017. márc. 24. 18:50
 5/8 anonim ***** válasza:

M = F * r

Mit nem értesz ezen?

2017. márc. 24. 18:53
 6/8 anonim ***** válasza:

"hány kg súlyra van szükségem?"

Egyre sem!

Leírták érthetően, egy szorzást/osztást kell elvégezned!

2017. márc. 24. 19:18
 7/8 Minekvan ***** válasza:

"amihez kell 34000Nm erő"

Kedves kérdező, a 34000Nm nem erő, hanem az erő által kifejtett nyomaték, hiszen a Nm -ből arra lehet következtetni, hogy N*m vagyis Newton szorozva méter, de a méter nem jelenti azt, hogy pont egy méteres a kar, ez csak a mértékegysége a forgónyomatéknak. A példából kiindulva a 34000Nm nyomatékot úgy is lehet "értelmezni" hogy pl.340N erővel 100m-es kar végén hatunk, de lehet úgy is hogy 34000N erővel 1m-es karon erőlködünk.

2017. márc. 24. 20:14
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm így már boldogulni fogok!
2017. márc. 25. 18:39