Szovegesfeladat. Mennyi a lanyok atlag magassaguk?

Az osztaly letszama 35 Atlag magassaguk 1.7. Ebbol a fiuk 15 akiknek atlag magassaguk 1.8. A Lanyok atlag magassaga mennyi?
2010. máj. 10. 05:50
 1/3 anonim ***** válasza:

pl egy primití megoldás, ha először kiszámolod az össz. magasségot: =35*1,7

majd a fiúkét =15*1,8

a kettőt kivonva egymásból megkapod a lányokét: 32,5

és ezt elosztod a lányok számával:

=32,5/20=1,625


ez kb reálisnak is tűnik, a megadott adatok alapján.

ennyi.

2010. máj. 10. 07:46
 2/3 anonim ***** válasza:

(15*1,8+20*X)/35=1,8

27+20*X=1,7*35

X=1,625

2010. máj. 10. 09:38
 3/3 A kérdező kommentje:
koszonom.Foleg, hogy ket kulonbozo megoldas egy ugyanaz eredmennyel.
2010. máj. 11. 05:32