Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika dolgozatot fogok írni,...

Fizika dolgozatot fogok írni, és nem megy pár feladat, légyszi segítene valaki? 9. osztály

Figyelt kérdés

3 feladattal van gondom.


1, Egy testet két párhuzamos hatásvonalú és megegyező irányú erőhatás ér.Mekkora az egyik erőhatás, ha az eredő erő 120 N nagyságú és a másik összetevő 40 N? Milyen távol van az eredő erő hatásvonala a nagyobb összetevő erő hatásvonalától, ha a két összetevő erő hatásvonala 60 cm távolságra van egymástól?


2,(van egy kép de nincs rajta semmi plusz infó) Az egyik végén csuklóval rögzített 2 m hosszú, 250 N súlyú, homogén,vízszintes rudat mekkora erővel tudjuk egyensúlyban tartani:

a, Ha az F erő hatásvonala függöleges?

b, Ha az f erő hatásvonala 45 fokos szöget zár be a vízszintessel?


3, Egy ember 40 kg tömegű 4 m hosszú homogén anyageloszlású deszkát egyik végénél fogva a vízszinteshez képest 30 fokos szögben tart. A deszka másik vége a földön fekszik. Mekkora erővel kell tartani, ha az erő iránya merőleges a deszka síkjára?


Előre is köszi!:)



2017. márc. 4. 09:27
 1/3 anonim válasza:
100%

Szia!

2 feladat ezek közül egy kék példatárból van. Ha ti is abból dolgoztok (Moór Ágnes), akkor írd le, hogy melyiket nem tudod még, mert én kicsit őrült vagyok, és az egészet megcsináltam az elejétől 545-ösig.

Lusta vagyok ide begépelni őket, ezért elküldöm képként: [link] (letöltés ZIP-ként)

Ami kicsit zavarhat az a trigonometria(sinα,cosα), de ezek csak arányszámok α szög esetén a derékszögű háromszögben (zárójelben oda írtam, hogy mit jelent), meg mindent paraméteresen fejeztem ki.

A 3. feladatban az m*g rúdra merőleges komponensét kell venni, mert az forgat. A másik komponens pedig a földnek nyomja a rudat N kényszererővel (N=m*g*0,5((N=m*g*sinα))).

A 2. feladatban az F erőnek kell venni a rúdra merőleges komponensét (A másik komponensel magad felé húzod a rudat a rúddal párhuzamosan ((Ez fogja feszíteni a csuklót))).

Az első feladathoz pedig lefényképeztem a faktos füzetemben az órai ábrát. Remélem tudtam segíteni.

Ha valamit nem értesz még kérdezd meg, mert ezt a témát nagyon értem.

2017. márc. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, szerintem megértettem, köszönöööööm:)
2017. márc. 5. 19:00
 3/3 anonim válasza:
A forgató nyomatéknál a feladatok nehézsége abban rejlik, hogy jól válaszd meg azt a pontot amire felírod a forgatónyomaték egyenletet (egyensúlyi helyzetes problémáknál ((amikor pl nem tud forogni egyáltalán(((egy rudat két ponton támasztunk alá)))))) nem mindig egyértelmű). Utána már csak minden erőt merőlegessé kell tenned a forgó testre, és jól kell meghatároznod az erőkart, ami forgástengely és az erő HATÁS VONALÁNAK a távolsága (nem a támadás pontjának!!!!)((pl ha a falhoz támasztunk egy rudat, akkor a falnál fellépő kényszererőnek az erő karja nem a rúd hossza lesz, hanem a h magasság amiben van nekitámasztva a falnak. (((A rúd földön lévő végpontjára írtuk fel a forgatónyomaték egyenletet))) A nehézségi erő forgatónyomatékának az erőkarja pedig nem a rúd hosszának felével, hanem a faltól való távolság felével lesz egyenlő!!!!))
2017. márc. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!