Foggalmam sincs hogy kell kiszamolni...2017. márc. 1. 17:49
1/1 anonim válasza:
Szerintem csak a helyzeti energiát és a két nehézségi gyorsulást kell használni:
Eh = m * g * h
m = 75 kg
A Földön:
g1 = 9,81 m/s^2
h1 = 0,46 m
Eh1 = 338,445 J
A Holdon:
g2 = 1,622 m/s^2
h2 = ?
Eh2 = m * g2 * h2
Mivel emberünk ugyanolyan erős, a gravitációtól függetlenül, ezért Eh1 = Eh2. (Azaz ugyanannyi fizikai munkát tud végezni az elrugaszkodás pillanatában, ami az energiamegmaradás törvénye miatt teljes egészében átalakul helyzeti energiává az ugrás tetőpontjáig.)
Tehát: Eh1 = m * g2 * h2
h2 = Eh1 / (m * g2) = 2,78 m
A feladat másik része már egy sima szabadesés:
s = h2 = 2,78 m
a = g2 = 1,622 m/s^2
v0 = 0 m/s
t = ?
s = v0 * t + a/2 * t^2 = a/2 * t^2
h2 = g2 / 2 * t^2
t^2 = 2 * h2 / g2 = 3,43 s^2
t = 1,852 s