PLS..SÜRGÖS LENNE:)))2017. febr. 26. 13:25
1/3 anonim válasza:
Ezeket a képleteket kell használni:
sebesség:
v=v0+g*t
a.) rész
Elmozdulás:
dx=v0*t+g/2*t^2
2 m=3m/s*t+10/2 m/s^2*t^2
Egyszerűbben nézzen ki, ezért elhagytam a mértékegységeket:
Tehát: 2=3*t+5*t^2
Másodfokú egyenletet kapunk: 0=10t^2+3*t-2
Eredménye t1= 0,4, t2=-1 (ez fizikailag nem jó eredmény, mert nem megyünk vissza az időben)
tehát 0,32 s alatt ér le a leejtő aljára és a sebessége
v=3m/s + 10m/s^2*0,4s=4 m/s
b.) rész
Itt az a lényeg, hogy addig mozog a golyó, amíg a sebessége 0 m/s lesz. Itt a kezdősebesség 4 m/s
v=v0+a*t
0=4-10*t
4=10t
0,4=t
dx=v0*t+g/2*t^2
x=4*0,4+5*0,16
x=2,4 méter
2/3 anonim válasza:
ja és bármi nem világos nyugodtan kérdezd meg
3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm:)))
2017. febr. 26. 15:01