Barbika2222 kérdése:

2kg tömegü test amelynek kezdösebessége 3m/s.2méter magas lejtön gurul le. a) Mekkora sebességgel ér a lejtö aljára? b) Ha egy újabb lejtö van elejébe téve milyen magasra ér fel rajta? G=10 N/KG

PLS..SÜRGÖS LENNE:)))
2017. febr. 26. 13:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezeket a képleteket kell használni:


sebesség:

v=v0+g*t


a.) rész

Elmozdulás:

dx=v0*t+g/2*t^2


2 m=3m/s*t+10/2 m/s^2*t^2


Egyszerűbben nézzen ki, ezért elhagytam a mértékegységeket:


Tehát: 2=3*t+5*t^2


Másodfokú egyenletet kapunk: 0=10t^2+3*t-2

Eredménye t1= 0,4, t2=-1 (ez fizikailag nem jó eredmény, mert nem megyünk vissza az időben)

tehát 0,32 s alatt ér le a leejtő aljára és a sebessége

v=3m/s + 10m/s^2*0,4s=4 m/s


b.) rész


Itt az a lényeg, hogy addig mozog a golyó, amíg a sebessége 0 m/s lesz. Itt a kezdősebesség 4 m/s


v=v0+a*t

0=4-10*t

4=10t

0,4=t


dx=v0*t+g/2*t^2

x=4*0,4+5*0,16

x=2,4 méter

2017. febr. 26. 14:15
 2/3 anonim ***** válasza:
ja és bármi nem világos nyugodtan kérdezd meg
2017. febr. 26. 14:16
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm:)))
2017. febr. 26. 15:01