Történelem házifeladatban segítene valaki?


Ugye számolós feladat, és Kr. e. van benne, ami miatt nem tudom hogy kell kiszámolni :/


feladat:


Számítsd ki, hogy hány év telt el az alábbi események között!


a) Róma alapítása és Krisztus születése

Róma a.: Kr. e. 753

Krisztus ha minden igaz 1-ben született. Azaz Kr. u.


b) a marathóni csata és Nagy Károly megkoronzása

marathóni csata: Kr. e. 490

Nagy Károly koronázása: 800


2017. febr. 21. 17:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Krisztus 1 évesen lett ugyebár 1 éves, tehát "0"-ban született.

Kr. e. lesz a negatív előjelű, a "mínuszos" és Kr. U. lesz a pozitív előjelű, a "pluszos", ezen előjelt nem szoktuk kiírni.

X(iksz) legyen az évszámok közti távolság.

X1=-753+0=-753, ebből a válasz: Róma alapítása időben Krisztus születésétől 753 évre található, na de ha lenne még szám, azt az előjel nélküli 753-hoz kellene hozzáadni, lásd alább.

X2=-490+800=310 ez nem lesz így jó,

tehát -490, azt jelenti, hogy "0" előtt történt, ennyi van Krisztus születéséig és ezután még 800 év, itt a kettő összege vehető így: 490 + 800 = 1290 év telt el a marathóni csata és Nagy Károly koronázása közt.

2017. febr. 21. 18:47