Milyen előnyei és milyen hátrányai vannak az atomerőműveknek?
Olcsó energia, normál esetben nem szennyezi az erőmű környezetét, nincs CO2 kibocsátás max vízgőzzel és hulladék hővel terheli meg a szűk környezetét.
Hátrány: Radioaktív hulladékot termel aminek meg kell oldani a biztonságos elszállíttatását és tárolását. Katasztrófa veszélyes. Ha komoly probléma történik, akkor az nagyon nagy baj.
Kiegészítve előző válaszát laikusként:
Hátrány még szerintem,hogy drága a létesítési költsége és hosszú időt vesz igénybe. Azaz,hosszú megtérülési idő.
Üzemzavar esetén egyszerre nagy energiakiesés.
Előny viszont a szabályozhatóság , akkor is megy ha nincs szél és annyi energiát termel,amennyi kell. Valamint a viszonylag kis helyigény adott energiához képest.
A lényeg viszont az,hogy a lassú megtérülési idő kérdésessé teszi új erőművek létrehozását.
Egy szélerőmű vagy napenergiával működő egység hamar üzembehelyezhető és azonnal termel. Ha egy kiesik, gyorsan cserélhető és a rendszer nem omlik össze. Viszont jelenleg nehéz kiegyenlített teljesítményt kinyerni belőlük. Azonban ez változik,mert egyre jobb akkumulátor típusokkal jönnek elő tudósok. Olvastam,hogy már környezetbarát akksit fejlesztettek direkt ilyen célra , most nagy kapacitású verziót fejlesztik. Ha ez elkészül,akkor sokkal jobban tárolható és így hasznosítható lesz az alternatív energia.
Kiegészítés az utolsóhoz, második vagyok.
Egyetértek azzal amit mondasz. De a zöld energia hazánkban nem teljesen jó megoldás. A szélenergiára csináltunk méréseket, becsléseket(villamos energetikával foglalkozunk), és egyszerűen túl keveset fúj a szél itt ahhoz, hogy bármit lehessen vele kezdeni. A napenergia sem az igazi, bár még mindig jobban megéri, mint a szélenergiát hasznosítani. A napenergia felé való törekvést támogatnám személy szerint. De ne a németek legyenek a minta... Ott olyan elborult módon kezelték ezt az egészet, hogy konkrétan instabil az egész villamosenergia rendszerük. Ha a franciák nem segítenének be az rengeteg atomenergiájukkal a német hálózatba(ENTSO-E van Európa nagyrészén már), akkor a német hálózat romba dőlne szinte. Ezért az atomerőművek a stabil villamosenergia hálózat alapjai.
De mégegyszer kiemelném, én nagyon szeretem a zöld energiát, és a napenergiára való törekvést nagyon támogatni kéne hazánkban, mert azért még bőven lenne neki hely. A szélenergiának nem annyira, nem sok helyen van hozzá adottsága Magyarországnak.
A tárolás meg még a jövő zenéje.
Bocsi, utolsó előttinek ment, csak közben lett egy új válasz.
További előny: megszüntetnénk vele hazánk energiafüggőségét más országoktól, mert jelenleg nagyon sok energia külföldről jön, nem termelünk meg annyit amennyire szükségünk van, ezen is segítene az atomerőmű, mert ha Szlovákia vagy Ukrajna azt mondja hogy kakukk viszlát, akkor nagyon nagy bajban lenne az ország.
Hátrány: Paks2 beruházási költségei irdatlan nagyok, és jelenleg igaz hogy függünk a külföldi energiától, de az most nagyon olcsó.
#3
Nem nagyon szabályozható (ez is hátrány). Max leállítanak egy-egy blokkot.
Üzemel és szolgáltatja az ország igényének a 2/3át
A többi kis erőművel szabályozzák a hálózat teljesítményét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!