Fizika leckében kérnék segítséget!

"Számítsd ki a hiányzó mennyiségeket a kapcsolási rajzon megadott minták alapján!" (Soros kapcsolás)


A rajzon: 2 ellenállás, 1 izzólámpa, 1 ampermérő, 1 kapcsoló és árramforrás található.


Adatok:

R1=45 ohm R2= 15 ohm R3=?

U=120V U1=? U2=? U3=?

I=0,3A


Válaszokat előre köszönöm!:) 14/F


2017. febr. 12. 10:42
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

U / (R1 + R2 + R3) = I

120 / (45 + 15 + R3) = 0,3 ]← *(45 + 15 + R3)

120 = 0,3 * (45 + 15 + R3)

120 = 13,5 + 4,5 + 0,3*R3 ]← -13,5-4,5

102 = 0,3*R3 ]← :0,3

340 = R3

Mivel a feszültség V-ban, az áramerősség A-ben volt megadva, R3 = 340 Ω


U1 = I * R1 = 0,3 * 45 = 13,5 V

U2 = I * R2 = 0,3 * 15 = 4,5 V

U3 = I * R3 = 0,3 * 340 = 102 V


E l l e n ő r z é s :

120 / (45 + 15 + 340) = 0,3

13,5 + 4,5 + 102 = 120

2017. febr. 12. 11:01