2017. febr. 9. 18:04
1/5 anonim válasza:
A kocka térfogata mindenképp nagyobb, mint a szóbanforgó gömbbé.
A gömb átmérője pontosan megegyezik a kocka élhosszúságával.
2/5 Shai-Hulud válasza:
A kocka térfogata mindig 6/π-szerese a gömb térfogatának.
A belerajzolt gömb sugara egyenlő a kocka oldalának felével, vagyis a/2 = r
Tehát a gömb térfogata 4 * (a/2)^3 * π / 3 = 4/3 * a^3/8 * π = π / 6 * a^3
A kocka térfogata a^3, tehát a gömb az a 6/π szerese.
3/5 Shai-Hulud válasza:
** A kocka térfogata a^3, tehát a gömbnek a 6/π szerese.
4/5 anonim válasza:
Te most tényleg ez alapján döntöd el hogy melyiket add ajándékba? :O
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat^-^
2017. febr. 10. 06:30