Vivien2002678 kérdése:

Mateeeek! Milyen összefüggést fedezhetünk fel a Kocka és a belőle kifaragható legnagyobb gömb között?

2017. febr. 9. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:

A kocka térfogata mindenképp nagyobb, mint a szóbanforgó gömbbé.

A gömb átmérője pontosan megegyezik a kocka élhosszúságával.

2017. febr. 9. 19:04
 2/5 Shai-Hulud ***** válasza:

A kocka térfogata mindig 6/π-szerese a gömb térfogatának.


A belerajzolt gömb sugara egyenlő a kocka oldalának felével, vagyis a/2 = r


Tehát a gömb térfogata 4 * (a/2)^3 * π / 3 = 4/3 * a^3/8 * π = π / 6 * a^3


A kocka térfogata a^3, tehát a gömb az a 6/π szerese.

2017. febr. 9. 19:06
 3/5 Shai-Hulud ***** válasza:
** A kocka térfogata a^3, tehát a gömbnek a 6/π szerese.
2017. febr. 9. 19:06
 4/5 anonim ***** válasza:
46%
Te most tényleg ez alapján döntöd el hogy melyiket add ajándékba? :O
2017. febr. 9. 20:33
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat^-^
2017. febr. 10. 06:30