Hogyan változik egy gáz sűrűsége, ha változatlan nyomáson a hőmérsékletét 50 Celsius fokról 100 Celsius fokra emeljük?


A megoldókulcs szerint csökken (0,866-szorosa lesz), de nem értem miért. Szerintem:

ρ1/ρ2=(pM/RT1)/(pm/RT2)=T2/T1=373 K/323 K=1.154

Mit rontok el?


2017. febr. 8. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem számolok pontosan utána, de könnyen lehet, hogy ha a térfogat 1,154-szerese lesz, akkor a sűrűség 0,866-szorosa.
2017. febr. 8. 16:00
 2/4 2*Sü ***** válasza:

Neked nem a ρ₁/ρ₂ kell, hanem a ρ₂/ρ₁


Tehát te tulajdonképpen a változás reciprokát számoltad ki:


1 / 1,154 = 0,866

2017. febr. 8. 16:06
 3/4 A kérdező kommentje:

ρ1=pM/RT1

ρ2=pM/RT2

ρ1 és ρ2 hányadosa (pM/RT1)/(pM/RT2)

"törtet törttel úgy osztok, hogy a reciprokkal szorzok":

pM/RT1 x RT2/pM -> T2/T1 a hányados.

Ha a feladat szövege szerint emeljük a hőmérsékletet, akkor nem az 50 Celsius fokot kéne T1-nek venni, a 100 Celsius fokot pedig T2-nek?

2017. febr. 8. 16:25
 4/4 A kérdező kommentje:
Leesett :D Köszi
2017. febr. 8. 16:45