Fizika dinamika? 9. osztály, SOS


Valaki elmagyarázná, hogy hogy kell megcsinálni ezt a feladatot?

1. A vízszintessel alfa=36,87-os szöet bezáró erővel húzunk egy m=12 kg tömegű ládát. A sík és a láda közöttisúrlódási együttható mű= 0,2.


Mekkora ez az erő, ha a testet állandó sebességgel húzzuk?

b, a testet állandó a=2m/s2 gyorsulással húzzuk?



2017. febr. 5. 19:55
 1/8 A kérdező kommentje:

2. feladat (Ennek csak a b válaszát nem tudom)


A graikonon egy vízszintes síkon, egyenes pályán mozgó, 24 kg tömegű test sebesssége látható az idő függvényében.


V (m/s)


15Ix

__I*X********X

__I*X*******X

__I *X*****X

5_I**XXXXXX

__I______________t (s)

*****6***36**56


b, A testet vízszintes irányú erővel mi mozgatjuk. Továbbá tudjukk, hogy a test és a vízszintes sík közötti súrlódási együttható 0,2.Mekkora nagysűgú erőt kell kifejtenünk a testre az egyes szakaszokon?

2017. febr. 5. 20:01
 2/8 A kérdező kommentje:

3. Egy szánkót tolunk.

m=12kg

mű= 0,05


Ahol toljuk:

Fx=40N

Fy=30N

t=?

2017. febr. 5. 20:08
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha valaki akár csak egyben is segítene, annak nagyon hálás lennék! :)
2017. febr. 5. 20:09
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

1. feladat


A húzó erő vízszintes vetülete lesz az F (cos függvény)


majd F= m*g*mű


b.

F=m*g*mü+m*a


van még kérdés?

2017. febr. 5. 21:35
 5/8 anonim ***** válasza:
A harmadig feladat nem világos...
2017. febr. 5. 21:37
 6/8 anonim ***** válasza:
A 2. meg áttekinthetetlen
2017. febr. 5. 21:37
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az első feladatra, ez nem jó? :

F= m*a= 12*2= 24

2017. febr. 5. 22:25
 8/8 anonim ***** válasza:

#7


Nem mert a súrlódási erőt is ki kell fejteni és a gyorsításra fordítandó erőt is

2017. febr. 6. 10:55