Közgazdaságtan - Statisztika házi, valaki segítene?


Sziasztok valaki ezt eltudja nekem magyarázni hogy hogyan is?


[link]


2017. jan. 31. 16:22
 1/3 Donald J. Trump ***** válasza:
57%

1. 1 időszakról van szó, aminek ismert a kezdőpontja meg a végpontja - közte akármilyen változó éves növekedések elképzelhetőek, de mivel neked csak az átlagosra van szükséged, simán veheted a növekedést lineárisnak. Vagyis a két év népességszámának különbségét kell leosztanod 10 évre (és ezt kifjezni százalékosan, ha úgy kérte a tanárod).

2. Itt már 2 különböző, de egymást követő időszakról van szó, különböző hosszúsággal. Szerintem hülyén van kifejezve, mert 10% és 5% akart lenni a növekedés, de a lényeg, hogy úgy is feloszthatod, hogy volt 2 10%-os 5 éves periódusod meg 1 5% 5 évesed: vagyis ezeket 2:1 arányban kell szétosztani az átlagos növekedéshez. =(110*2+105)/3

3. Itt meg 3 különböző üzlet (már nem periódus, de lényegtelen) szerepel, amiknél a bevétel 100 különböző részre osztható, s ismert az arányuk. Ugyanúgy működik, mint az előző kettő, csak mostmár kevésbé szép számokkal. (36*63+43*51+21*47)/100

2017. jan. 31. 16:42
 2/3 anonim ***** válasza:
79%

1.

1990. január 1. → 23 450 fő.

2000. január 1. ← 29 640 fő.


29460 = 23450 * (1 + x)^10 [← :23450

1,256289978678 = (1 + x)^10 [← 10. gyök; vagyis ^(1/10)

1,023078574 = 1 + x [← -1

0,023078574 = x


Az átlagos éves növekedési ütem 2,023078574%.

2017. jan. 31. 17:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Bocsánat, 0,023078574 * 100 = 2,3078574 %-os az éves átlagos növekedés.
2017. jan. 31. 17:06