Edina015 kérdése:

Megkérlek szépen megmondjátok nekem?


Hogy kell kiszámolni egy számtani haladvány (számtani sorozat) első tagját,ha tudjuk,hogy a8=104,és az állandó különbség r=6?

Mert már elfelejtettem,légyszi segítsetek! (9.-es vagyok)



2017. jan. 29. 09:18
 1/8 anonim ***** válasza:
a1=a8+(8-1)r=a8+7r
2017. jan. 29. 10:38
 2/8 anonim ***** válasza:

#1

Biztos? Nagyobb az első tag, mint a 8.?

2017. jan. 29. 12:17
 3/8 anonim ***** válasza:
104-7*6=62
2017. jan. 29. 12:40
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát, ha "az állandó különbség r=6", akkor gondolom, hogy nagyobb az első tag.
2017. jan. 29. 12:44
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja, ja!

De akkor: a1 = a8-(8-1)r = a8-7r = 104-42 = 62

2017. jan. 29. 12:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Mármint: "Ja, ja!", ha az r= -6! De itt: +6
2017. jan. 29. 12:59
 7/8 anonim ***** válasza:

A lényeg:

a1 = a8-(8-1)r = a8-7r = 104-42 = 62

Ahogy #3-ban és #5-ben írva vagyon.

2017. jan. 29. 13:05
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,hogy segítettettek! :)
2017. jan. 29. 15:59