Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fogalmazást kell írnunk A...

Fogalmazást kell írnunk A kedvenc hősöm címmel. Könyv/Film szereplőről kell írni?

Figyelt kérdés

Igazán nincs még meg, hogy kiről írok,talán egy könyvszereplő lesz. ( talán Cortez az SZJG-ből) Hogy kezdjek neki? Minek kell szerepelnie a bevezetésben, tárgyalásban, befejezésben? Mert a tanárunk azt mondta, hogy ne regényleírás legyen, akkor viszont meg nem tudom, hogy mit írjak.

Tudnátok egy nem sablonos bevezetést írni?

Nem azt kérem, hogy írjátok meg helyettem, csak hogy segítsetek!

Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. jan. 28. 07:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Bevezetésként írd le, hogy kiről lesz szó, hol ismerted meg, írj egy rövid kis bemutatót róla, pl "Cortez mindig is figyelmes volt, vigyázott a barátaira, de a legfőbb hogy Renivel emberien viselkedett."

Innen már jöhet a tárgyalás, hogy ki ő (sokkal részletesebben, nem csak annyit hogy Antai-Kelemen Ádám a teljes neve), milyen karakter, miket csinált, stb, tehát az egésznek a lényegét.

Végül a befejezésben lezárod az egészet és megemlíted hogy miért őt választottad hősödnek.

2017. jan. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
97%

Ha nem kötötték ki, hogy valós személynek kell lennie, akkor lehet könyv vagy film szereplője is.


Bevezető:

"Kedvenc hősöm Kukorica Jancsi, Szabó Magda Pál utcai fiúk című filmjének egyik mellékszereplője. A regény elején 6 éves kisfiú a történet végére 100 éves öregasszonnyá cseperedik, sőt, azt is megtudjuk, hogy halála után a mennyországba kerül, és ott is ugyanolyan vígan éli életét, mint egész földi életében."


Szóval egész nagy vonalakban legyen benne a bevezetőben, hogy egyáltalán honnan vetted ezt az alakot. Akkor is, ha nagyon-nagyon közismert, le kell írni, hogy melyik szerző melyik művében szerepel, és hogy kb. ki ő ((fiatal-öreg, fiú-lány, budapesti-vidéki, foglalkozása, szerepe a műben (pl. a főhős legjobb barátja/segítője, vagy a főgonosz apja, stb.), de nem feltétlen kell minden ilyesmi, csak az, ami valamiért fontos az adott karakter szempontjából, tehát pl. Nemecsekről leírnám, hogy budapesti, hiszen ott játszódik az egész regény, de Kukorica Jancsival kapcsolatban nem érdekes, hogy melyik faluból származik)).


Úgy kell írni (az egészet, nem csak a bevezetőt), mintha olyannak írnád, aki semmit sem tud az adott karakterről, mert soha sem olvasta-látta az adott könyvet-filmet: számára is derüljön ki, hogy hogyan kell elképzelni az illetőt nagy vonalakban, hová kell őt elképzelni és mikor, tehát hogy pl. az űrben játszódik-e az egész egy elképzelt bolygón 2280-ban, vagy a XIII. századi Itáliában.


A tárgyalásban nem a regény tartalmát kell leírni, hanem a szereplőt jellemezni. De úgy, hogy nem csak felsorolod a tulajdonságait, hanem alá is támasztod egy-egy jelenettel a műből. Pl. "Luke Skywalker alapjában véve hűséges barát, hiszen életét kockáztatva is kimenti Nemecseket, amikor majdnem lezuhan a szakadékba, ugyanakkor bizonyos körülmények között elveszti a türelmét, és ilyenkor még az őt legjobban szeretőknek is képes hátat fordítani. Ez utóbbi történik akkor, amikor a királylány addig nyaggatja őt kérdéseivel, míg végül faképnél hagyja, bármennyire is szerelmes belé."


Ha megadták, hogy három bekezdés legyen, akkor kb. a terjedelem fele legyen a tárgyalás, 1/4 a bevezetés és 1/4 a befejezés.


Ha nem adták meg, hogy hány bekezdés legyen, akkor a tárgyalást több bekezdésre is oszthatod úgy, hogy minden bekezdés egy-egy fontos tulajdonságáról szóljon: a tulajdonság megfogalmazása (nem feltétlen csak egy darab melléknévvel) és példa a műből, hogy milyen helyzetben volt valóban olyan. Több példa is lehet: pl. a történet elején, a kútnál, meg a történet végén, a palotában játszódó jelenetben. Nem kell leírni, hogy hogyan kerültek a kúthoz, meg később a palotába, legfeljebb pár szóval leírni, hogy mi történt ott: nagy csata, leánykérés, veszekedés, stb. Ha így csinálod, a bevezető és a befejezés kb. egyforma hosszú legyen, meg a többi bekezdés is kb. egyforma hosszú legyen.


Minden bekezdés legalább két mondatból álljon.

2017. jan. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ment a zöld kéz mindkettőtöknek!
2017. jan. 28. 11:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!