Segítene ezeket valaki megoldani? Milyen képletek és sorrendbe kellenek?


Nagyon fontos lenne nekem, idő nincs, és nem nagyon értek a fizikához.

[link]


Köszi szépen!



2017. jan. 26. 00:52
 1/2 anonim ***** válasza:
93%

6. Hullámhossz = terjedési sebesség : frekvencia.


• 340 m/s : 20 1/s = 21,25 m

• 340 m/s : 20 000 1/s = 0,017 m = 17 mm.

• 340 m/s : 500 000 000 1/s = 0,00000068 m = 680 nm (nanométer)


Amikre a képleten kívül szükség volt:

Hz = 1/s

k(ilo) jelentése: ezer

M(ega) jelentése: millió

m(illi) jelentése: ezred

n(ano) jelentése: milliárdod

2017. jan. 26. 09:09
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! A 6.hoz nincs ötleted? Ott a megoldás hogy van megadva, nem is értem.
2017. jan. 26. 20:14