Nagyon fontos lenne nekem, idő nincs, és nem nagyon értek a fizikához.
Köszi szépen!
2017. jan. 26. 00:52
1/2 anonim válasza:
6. Hullámhossz = terjedési sebesség : frekvencia.
• 340 m/s : 20 1/s = 21,25 m
• 340 m/s : 20 000 1/s = 0,017 m = 17 mm.
• 340 m/s : 500 000 000 1/s = 0,00000068 m = 680 nm (nanométer)
Amikre a képleten kívül szükség volt:
Hz = 1/s
k(ilo) jelentése: ezer
M(ega) jelentése: millió
m(illi) jelentése: ezred
n(ano) jelentése: milliárdod
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! A 6.hoz nincs ötleted? Ott a megoldás hogy van megadva, nem is értem.
2017. jan. 26. 20:14