2017. jan. 16. 20:54
2/2 anonim válasza:
Felírsz egy egyenletet
(1000a+100b+10c+d)+(100a+10b+c)+(10a+b)+(a)=2017
1111 a + 111 b + 11 c + d = 2017
Ugye tudjuk, hogy mindegyik betű egyjegyű pozitív egész szám vagy nulla.
Nulla nem lehet, mert akkor abcd nem lenne 4 jegyű, meg a többivel maúgysem jönne ki 2017.
Ha a=2, már 2017nél nagyobb lenne az összeg, ergo biztosan a=1
Az egyenlet most már
1111 + 111 b + 11 c + d = 2017
111 b + 11 c + d = 906
Megnézzük b lehetséges értékeit. Ha b 1-7ig lenne valami, akkor túl kicsi lenne az összeg, 9 esetében pedig már sok, tehát b=8.
Ezután az egyenlet:
888 + 11 c + d = 906
11 c + d = 18
Innen a fenti logika alapján c=1, abból pedig d=7.
Tehát a keresett szám 1817.