Egy 0,1 mólos kénsav oldat 750 cm3(harmadikon)-eben hány gramm H2SO4 található?
Egy 0,5 mólos salétromsav oldatban 610 cm3-eben gány mol és hány gramm a feloldott anyag anyagmennyisége?
2017. jan. 16. 18:45
1/3 anonim válasza:
Jó lenne tudni az oldatok sűrűségeit.
2/3 A kérdező kommentje:
Kénsav:48,14 ;salétromsav:30,09
2017. jan. 16. 20:01
3/3 Anonymus012 válasza:
Szia!
Először is a mértékegységeknek stimmelnie kellenek.
1,
0,1 mol/dm^3(a harmadikon)
750cm^3=0,750dm^3
n(H2SO4)=0,750*0,1=0,075mol
m(H2SO4)=0,075*98(ez a kénsav moláris tömege)=7,35g
2, itt is figyelünk,hogy a mértékegységek stimmeljenek.
n(HNO3)=0,610*0,5=0,305mol
m(HNO3)=0,305*63=19,215g
Remélem tudtam segíteni! :)