Valaki tud segíteni nekem? Olyan aki toppon van kémiából.


Egy 0,1 mólos kénsav oldat 750 cm3(harmadikon)-eben hány gramm H2SO4 található?

Egy 0,5 mólos salétromsav oldatban 610 cm3-eben gány mol és hány gramm a feloldott anyag anyagmennyisége?


2017. jan. 16. 18:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni az oldatok sűrűségeit.
2017. jan. 16. 19:19
 2/3 A kérdező kommentje:
Kénsav:48,14 ;salétromsav:30,09
2017. jan. 16. 20:01
 3/3 Anonymus012 ***** válasza:

Szia!


Először is a mértékegységeknek stimmelnie kellenek.


1,


0,1 mol/dm^3(a harmadikon)

750cm^3=0,750dm^3


n(H2SO4)=0,750*0,1=0,075mol

m(H2SO4)=0,075*98(ez a kénsav moláris tömege)=7,35g


2, itt is figyelünk,hogy a mértékegységek stimmeljenek.


n(HNO3)=0,610*0,5=0,305mol

m(HNO3)=0,305*63=19,215g


Remélem tudtam segíteni! :)

2017. jan. 17. 17:29