Hogyan számolhatom ki? Egy osztály tanulói közül bárhogy választunk ki 12-t, biztosan lesz közöttük legalább 4 leány és legalább 2 fiú. Mennyi az osztály létszáma?


2017. jan. 15. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Ennyi adatból nem lehet pontossan megmondani, [12; 18] között lehet az osztálylétszám.
2017. jan. 15. 20:46
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Hát biztos hogy a lányból több van mint fiúból és mindkét nemből kevesebb mint 12. Tehát 12-4 = 8 fiú és 12+4 = 16 lány, 16 + 8 = 24 fős osztály, és mire elérünk a 8. emberhez már utána biztos lány jön (8 fiú és 4 lány), vagy (8 lány és 4 fiú). Nekem ez jön le, hirtelen. Elsőre. Talán 24 fős az osztály.
2017. jan. 15. 21:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Én voltam előbb, az előző rossz vélekedés volt.
2017. jan. 15. 21:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Inkább 12 - 4 = 8 fiú, és 12-2 = 10 lány, és így 10 + 8 = 18 fős osztály van.
2017. jan. 15. 21:09
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. jan. 15. 21:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Az osztalyletszam 12 (minim 4 lany max 10 lany) 7-eset .

Az osztalyletszam 18 (10 lany+8 fiu) min 4 lany max 10 lany ugyancsak 7-eset ....

2017. jan. 17. 20:47