2017. jan. 15. 20:31
1/6 anonim válasza:
Ennyi adatból nem lehet pontossan megmondani, [12; 18] között lehet az osztálylétszám.
2/6 anonim válasza:
Hát biztos hogy a lányból több van mint fiúból és mindkét nemből kevesebb mint 12. Tehát 12-4 = 8 fiú és 12+4 = 16 lány, 16 + 8 = 24 fős osztály, és mire elérünk a 8. emberhez már utána biztos lány jön (8 fiú és 4 lány), vagy (8 lány és 4 fiú). Nekem ez jön le, hirtelen. Elsőre. Talán 24 fős az osztály.
3/6 anonim válasza:
Én voltam előbb, az előző rossz vélekedés volt.
4/6 anonim válasza:
Inkább 12 - 4 = 8 fiú, és 12-2 = 10 lány, és így 10 + 8 = 18 fős osztály van.
5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. jan. 15. 21:17
6/6 anonim válasza:
Az osztalyletszam 12 (minim 4 lany max 10 lany) 7-eset .
Az osztalyletszam 18 (10 lany+8 fiu) min 4 lany max 10 lany ugyancsak 7-eset ....