2017. jan. 15. 16:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Felszínt kell számolni, de a gömb felszínére nem lesz szükségünk.


0,1 m vastag


m(arany)=2g

sűrűség=19300 kg /m3


2g-ot átváltjuk kg-ra, így 2*10^-3 kg arany


Térfogata--> V=m/S= 2*10^-3 kg / 19300 kg/m3 = 1,04*10^-7 m3


1,04*10^-7 m3 / 0,1 m = 1,04*10^-6 m2 vagy hatványok nélkül 1,04 mm2 aranyat felületeztünk be.

2017. jan. 15. 17:16