2017. jan. 15. 16:39
1/1 anonim válasza:
Felszínt kell számolni, de a gömb felszínére nem lesz szükségünk.
0,1 m vastag
m(arany)=2g
sűrűség=19300 kg /m3
2g-ot átváltjuk kg-ra, így 2*10^-3 kg arany
Térfogata--> V=m/S= 2*10^-3 kg / 19300 kg/m3 = 1,04*10^-7 m3
1,04*10^-7 m3 / 0,1 m = 1,04*10^-6 m2 vagy hatványok nélkül 1,04 mm2 aranyat felületeztünk be.