Máté minden reggel kinyitja az újságot és rápillantva azonnal kiválasztja az oldalon lévő 12 cikkből azt a 3-at, amely érdekli. Hányféleképpen választhatja ki és hányféleképpen olvashatja el holnap a három cikket?

2017. jan. 14. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:

kiválasztás: 12 alatt a 3

hányféleképpen olvashatja el: 3! (ha már kiválasztotta)

2017. jan. 14. 21:13
 2/3 anonim ***** válasza:

Kiválasztás: (12 alatt 3), azaz 12!/(3!*(12-3)!)

Azaz 12*11*10/(3*2*1) = 220 f.k. Itt nem számít a sorrend.


Elolvasás: (12 alatt 3)*3! = 12*11*10 = 1320 f.k., mivel kiválasztja a 3 darabot, majd azokat hatféle sorrendben tudja elolvasni:

1 2 3 számú cikk olvasási sorrendjei: 123, 132, 213, 231, 312, 321

Itt hozzá vesszük a sorrendet is.

2017. jan. 14. 21:21
 3/3 anonim ***** válasza:
(12 alatt a 3)*3!
2017. jan. 14. 21:55