2017. jan. 14. 21:10
1/3 anonim válasza:
kiválasztás: 12 alatt a 3
hányféleképpen olvashatja el: 3! (ha már kiválasztotta)
2/3 anonim válasza:
Kiválasztás: (12 alatt 3), azaz 12!/(3!*(12-3)!)
Azaz 12*11*10/(3*2*1) = 220 f.k. Itt nem számít a sorrend.
Elolvasás: (12 alatt 3)*3! = 12*11*10 = 1320 f.k., mivel kiválasztja a 3 darabot, majd azokat hatféle sorrendben tudja elolvasni:
1 2 3 számú cikk olvasási sorrendjei: 123, 132, 213, 231, 312, 321
Itt hozzá vesszük a sorrendet is.