Két szám összege 12,7. Az egyik szám 2,6-del nagyobb a másiknál. Melyik ez a két szám?

Légyszi leveztéssel!

2017. jan. 12. 22:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Kivonod a 12.7-bol a 2.6-ot, es a maradekot elosztod kettovel. Az eredmeny az egyik szam, a masik szam pedig az eredmeny, plusz 2.6
2017. jan. 12. 22:40
 2/2 anonim ***** válasza:

a+b=12,7

a-b=2,6 -> a=2,6+b


2,6+b+b=12,7

2b=10,1

b=10,1/2=5,05

a=12,7-5,05=7,65

2017. jan. 12. 23:04