Quattrolove kérdése:

Valaki meg tudna mondani mmi Taylot keplete? Googlen nem lelem . Es par dolgot rola, h mire valo, vagy pelda.


2017. jan. 11. 23:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nincs Taylot képlet
2017. jan. 11. 23:36
 2/7 chtt ***** válasza:

Hááát, képletet én sem találtam csak sort, az nem jó? (úgy látom vannak benne képletek is, egészen ijesztőek:)

[link]

2017. jan. 11. 23:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézzétek meg már a kulcsszavait: Taylor, képlet, matematika, analízis, nyilvánvaló, hogy a második írta jól és a kérdezőnél valami nagyon komoly hiány van, ijesztő ha már Taylor-sornál tartasz és még mindig neked minden "képlet", nyilván képlet amibe be lehet helyettesíteni, dolgozatnál számon kérik, de Te nem értesz belőle egy betűt se.
2017. jan. 12. 19:15
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden bizonnyal a Taylor-dorfejtésre gondolsz.

Hogy hogyan kell csinálni, az ott van a linken a második válaszban.

Lényegében arra jó, hogy bonyolult, de sima(sokszor deriválható) függvényt közelítünk egyszerű függvényekkel, nevesül polinomokkal. Ezzel megkönnyíthetjük az adott függvény integrálását, deriválását (már amennyiben nem deriválással kaptuk a sort), illetve kiterjeszthetjük más alaphalmazra az adott függvényt (pl e^A értelmezése, ahol A egy négyzetes mátrix). Valamint tekinthetünk véges Taylor-sort, ekkor még knnyebb a konkrét számolás, viszont nem pontos, hanem egy jól becsülhető hibán belül van.

Az első rész alapvetően az analízis egyik része, míg a második a numerikus analízis nevű terület talán legfontosabb alapgondolata.

2017. jan. 12. 19:25
 5/7 A kérdező kommentje:

Taylor képlet, ezt a kérdést kaptam.. mmeg kell keresnem a képletet...

vagy az taylor sor lenne? annak mi az alapképlete?

2017. jan. 12. 22:28
 6/7 dq ***** válasza:

Ezt adta ki a keresõ:


[link]

2017. jan. 13. 00:05
 7/7 Tom Benko ***** válasza:

Taylor-sor:

f(x)=\sum_{i=0}^{\infty}D^i(f)(x_0)\cdot\frac{(x-x_0)^i}{i!}


Ennek az egyes részsorozatai a függvény közelítései

2017. jan. 14. 15:26