Hogyan tudom kiszámolni pl a 24 legkisebb haromjegyu tobbszoroset?

Odaig megvagyok hogy a 24et primtenyezos felbomtasban felbontom, de tovabb hogy lesz?
2017. jan. 7. 15:51
 1/3 anonim ***** válasza:

utána a prímtényezőkhöz további prímszámokat adsz a legkisebbtől kezdve, egészen addig, míg a szorzat száz fölött lesz, így már 3 jegyű a többszörös.


tehát 24 prímtényezői 2*2*2*3

24*2 = 48

24*3 = 72

24*2*2 = 96

24*5 = 120 <-ez a legkisebb 3 jegyű többszörös

2017. jan. 7. 16:43
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

x * 24 = 100 │← :24

x = 100 : 24

x = 4,1│6│


Ha 4-gyel szoroznánk 24-et, az <100-at adna eredményül, tehát legalább 5-tel kell szorozni.

5 * 24 = 120


120 a legkisebb olyan 3-jegyű szám, aminek osztója a 24.

2017. jan. 7. 16:56
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2017. jan. 8. 06:31