Odaig megvagyok hogy a 24et primtenyezos felbomtasban felbontom, de tovabb hogy lesz?2017. jan. 7. 15:51
1/3 anonim válasza:
utána a prímtényezőkhöz további prímszámokat adsz a legkisebbtől kezdve, egészen addig, míg a szorzat száz fölött lesz, így már 3 jegyű a többszörös.
tehát 24 prímtényezői 2*2*2*3
24*2 = 48
24*3 = 72
24*2*2 = 96
24*5 = 120 <-ez a legkisebb 3 jegyű többszörös
2/3 anonim válasza:
x * 24 = 100 │← :24
x = 100 : 24
x = 4,1│6│
Ha 4-gyel szoroznánk 24-et, az <100-at adna eredményül, tehát legalább 5-tel kell szorozni.
5 * 24 = 120
120 a legkisebb olyan 3-jegyű szám, aminek osztója a 24.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2017. jan. 8. 06:31