Hány g/g%-os a H2SO4 oldat ha 5.4mol/dm3 koncentrációjú és ρ=1.3g/cm3? Ezekből az adatokból mégis hogyan számoljam ki? Légyszi segítsetek!2017. jan. 4. 17:58
1/2 anonim válasza:
Például vegyél 1 liter oldatot,
ebben van 5.4 mol kénsav
Kérdés, hogy ez hány gramm ?
m = n * M
M= 2*1+32+4*16 = 98 g/mol
m= 5,4mol * 98 g/mol = 529,2 g
Tehát 1 liter oldatban van 529,2 g kénsav
1 liter oldat hány g ?
ρ=1.3g/cm3
ρ=m/V
m= ρ*V = 1,3 g/cm3 * 1000 cm3 = 1300 g
Ezt a g/g %-ot nem ismerem da az ami látszik akkor :
529,2g / 1300g*100 = 40,71%
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2017. jan. 4. 19:39