Ezt a számítást hogy csináljam meg? (kémia)

Hány g/g%-os a H2SO4 oldat ha 5.4mol/dm3 koncentrációjú és ρ=1.3g/cm3? Ezekből az adatokból mégis hogyan számoljam ki? Légyszi segítsetek!

2017. jan. 4. 17:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Például vegyél 1 liter oldatot,

ebben van 5.4 mol kénsav

Kérdés, hogy ez hány gramm ?

m = n * M

M= 2*1+32+4*16 = 98 g/mol

m= 5,4mol * 98 g/mol = 529,2 g

Tehát 1 liter oldatban van 529,2 g kénsav

1 liter oldat hány g ?

ρ=1.3g/cm3

ρ=m/V

m= ρ*V = 1,3 g/cm3 * 1000 cm3 = 1300 g


Ezt a g/g %-ot nem ismerem da az ami látszik akkor :


529,2g / 1300g*100 = 40,71%

2017. jan. 4. 19:15
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2017. jan. 4. 19:39