Lalauki kérdése:

Ki ért a valószínűséghez?


Hajni magyarból, angolból és informatikából fog középszinten érettségizni, matekból és töriből emelt szinten.

Magyarból 21, angolból 18, informatikából 16 tétel van, matekból 20 és töriből is 20 van. Magyarból és angolból 3-3 tételt kerülne el, informatikából és töriből 2-2 tételt. Matekból minden tud. Mekkora a valószínűsége, hogy szerencséje lesz, azaz mind az öt tantárgyól csak olyan tételt húz, amelyet szeretne?



2016. dec. 22. 13:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyenként mindenből számold ki hogy mennyi esélye van arra hogy JÓ TÉTELT húzzon. Majd szorozd össze az eredményeket.


Pl. Magyarból van 21-tétel, abból 3-az amit nem tud. Szóval 18-tétel amit ki kellene húzzon. Ha 21 tétel 100%, akkor 18-tétel 85,7%. (hármas szabály).



A többit is így számold ki, a végeredmény 56%-kellene legyen.

2016. dec. 22. 13:27
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Megcsináltam, de hogy jön ki az 56%?
2016. dec. 22. 14:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Ki kellene jöjjön neked 5 db %, s azokat ha összeszorzod akkor kellene 56%-legyen az eredmény.

Magyar 85,71%-kellene legyen (hogy jó tételt kap).

Angol 83,(3)%

infó 88,(8)%

töri 90%

matek 100% (mivel mindent tud, biztos olyat húz ki amit tud :) )


S akkor ezt az 5-törtet összeszorzod (merthogy pl. a 90%=90/100-al, a %-jel osztva 100-alt takar). És ennek az eredménye 56% körüli érték.


Lehet ha valamit elszámoltam, de leírtam most a részeredményeket s ha valami nem egyezik meg a tiéddel akkor számold újra, s ha akkor se egyezik meg kérdezz rá :).

2016. dec. 22. 14:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Infót elírtam, 87,5%-kell legyen.


16 tétel ............... 100%

14 tétel (amit tud) ........... x%


x=1400/16=87,5%. Szóval ez az eredmény mit takar? Hajni az informatika tételek 87,5%-át tudja, vagyis ennyi az esély is arra hogy jó tételt húzzon.

2016. dec. 22. 14:42