Egy 116,5kg tömegű műhold körpályán kering a Föld felszíne felett 392,6km magasságban. Hány kJ a műhold mozgási energiája? A Föld sugara: 6378km, a Föld tömege: 5.976x1024kg, a gravitációs állandó: 6.67x10-11Nm2/kg2

Ha lehetne a számolás is kellene, de elég csak a képletek.:(

#tegnaprakellettvolna
2016. dec. 21. 12:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Ilyenkor miért nem próbálsz esetleg rákeresni, vagy neadjisten kinyitni a tankönyvet és/vagy a függvénytáblázatot? Nem olyan bonyolult ám, és úgy legalább ilyen egyszerűbb feladatokat is meg tudnál oldani, nem pedig a tanárra kenni az egészet, hogy hülyén tanít.


Például a feladatban nem véletlenül van megadva a gravitációs állandó. Hogy mi az? Fogalmad sincs, ezért beírod gugliba, és első találat:

[link]

Ott van a képlet, amivel számolhatod az F értékét.

Igaz ez már kicsit bonyolultabb, de körpályán mozgó testre milyen erő hat és hogyan számolható? F=m*r*w^2=m*(v^2)/r

F-et kiszámoltad, m adott, v a kérdés, r=föld sugara+keringési magasság

Ebből kifejezed a v sebességet, kiszámolod.

Mi a mozgási energia? Ha ez sem megy fejből (pedig nagyon kéne!) rákeresel, és meglátod hogyan tudod kiszámolni a tömegből és a most kiszámolt sebességből.


Nem nehéz a fizika, de ha lusta vagy, úgy nagyon meg fogja nehezíteni az életed..

2016. dec. 21. 17:43