Ez a feladatom és igazából nem nagyon jövök rá hogy hogy kellene,és mi lenne a végeredmény.

"Add meg a fv. hozzárendelési szabályát:

Első: m1:(-7;0)

m2:(0;-1)


Második: m1:(8;0)

m2:0;6)



2016. dec. 20. 20:15
 1/6 A kérdező kommentje:
*lineáris függvényről van szó
2016. dec. 20. 20:16
 2/6 anonim ***** válasza:

Ma este valaki ezt kérdezte:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

Ez alapján nem megy?

2016. dec. 20. 20:31
 3/6 A kérdező kommentje:
Láttam,csak itt magába a feladatot nem értem,most itt ami itt van m1 és m2 pont ez alapján meg kellene rajzolnom a függvényt,majd le írni az értékkészletét,zh-ját stb.?
2016. dec. 20. 20:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen. Ezek épp a tengelyek és a függvény metszéspontjai, amikből egyértelműen meghatározható. Azt, hogy milyen mélyen kell elemezned azt már csak te tudod. De segítség a függvény meghatározásához:


Ha f(x)=ax+b a keresett függvény, akkor ha

x=0 -> f(x)=b (f(x)=0*a+b=b)

y=0 -> 0=ax+b -> a=-b/x

2016. dec. 20. 20:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Az utolsó két sor a két pont esetét jelenti
2016. dec. 20. 20:59
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha egy egyenes az x tengelyt az 'a' helyen, az y tengelyt a 'b' helyen metszi, akkor


x/a + y/b = 1

2016. dec. 21. 00:30