Hogy kell megcsinálni forgatónyomatékos feladatoknál, hogy ha a rúdnak is van súlya?
Pl.: Van egy 10 kg-os 5 méter hosszú, 2/5-nél van alátámasztva és a hosszabbik oldal végén van egy 20kg-os valami. Mekkora erőt kell hatni a másik oldalra, hogy egyensúlyba legyen?
2010. máj. 2. 20:42
1/2 anonim válasza:
A rúdra a tömegközéppontjában hat a nehézségi erő. Ennek a hatásvonala 1/2-2/5=1/10L távolságra van az alátámasztástól. Egyensúlyhoz kell, hogy a forgatónyomatékok eredője nulla legyen:
F*2/5L=mg*1/10L+Mg*3/5L (m-rúd, M-valami tömege)
Ebből:F=mg*1/4+Mg*3/2=325 N
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2010. máj. 3. 08:33