Egy virágüzletben zárás előtt két szál tulipán, három szál rózsa és négy szál jácint van. a)2016. dec. 18. 17:59
1/4 A kérdező kommentje:
2*7*6*5 az jó megoldás??
mert 1nek mindegy melyik tulipán mehet, másodikra egy tulipán mehet utána 7 közül mindegy h rózsa vagy játszint megy, utána mehet 6 r/j és 5 r/j??
2016. dec. 18. 22:38
2/4 anonim válasza:
5 alatt a 2 = 5!/(2!*3!) = 5*4*3*2*1 /(2*1*3*2*1) = 5*2 = 20
4/4 anonim válasza:
7 alatt a 3 = 7!/(4!*3!)=(7*6*5*4*3*2*1)/(4*3*2*1*3*2*1)=7*5=35