Hányféleképpen lehet 5 szál virágból csokrot kötni úgy, hogy a két szál tulipán benne legyen?

Egy virágüzletben zárás előtt két szál tulipán, három szál rózsa és négy szál jácint van. a)

2016. dec. 18. 17:59
 1/4 A kérdező kommentje:

2*7*6*5 az jó megoldás??


mert 1nek mindegy melyik tulipán mehet, másodikra egy tulipán mehet utána 7 közül mindegy h rózsa vagy játszint megy, utána mehet 6 r/j és 5 r/j??

2016. dec. 18. 22:38
 2/4 anonim ***** válasza:
5 alatt a 2 = 5!/(2!*3!) = 5*4*3*2*1 /(2*1*3*2*1) = 5*2 = 20
2016. dec. 22. 18:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocs: 5*2=10
2016. dec. 22. 18:59
 4/4 anonim ***** válasza:
7 alatt a 3 = 7!/(4!*3!)=(7*6*5*4*3*2*1)/(4*3*2*1*3*2*1)=7*5=35
2016. dec. 22. 19:06