Ha x=gömb, és y=kocka, ez alapján a kocka térfogata V=aˇ3, akkor létezik, hogy a megoldás egyszerűen (Vy-Vx)/a^3 legyen? Vagy én egyszerűsítem le nagyon? Valaki ki tudná nekem fejteni a feladatot?2016. dec. 15. 18:25
1/8 anonim válasza:
Ha r a gömb sugara, akkor a gömb térfogata (4/3)*r^3*pi,
a kocka térfogata (2r)^3, az üres rész térfogata (2r)^3-(4/3)*r^3*pi, így a százalék ((2r)^3-(4/3)*r^3*pi)/((2r)^3)*100=1-((4/3)*r^3*pi)/((2r)^3)*100=(1-(1/6)*pi)*100=47.64%
2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. dec. 16. 00:08
3/8 anonim válasza:
Ez is volt már egy héten belül...
4/8 A kérdező kommentje:
Láttam. De értelmes válasz nem volt rá.
2016. dec. 17. 18:05
5/8 anonim válasza:
De igen, sőt az volt jobb, mert nem rágtuk a szádba a választ. Mit tanulsz abból ha valaki leírja a választ elejétől végéig?
6/8 A kérdező kommentje:
Számba rágni? Láthatod, hogy próbálkoztam, és volt is ötletem, de nem voltam benne biztos, hogy jó. Pontosan ezért kértem segítséget. Utálatos, hogy nem lehet megérteni, nem provokatív válaszok érdekelnek, hanem olyanok, amelyeknek valóban a hasznát veszem. Láttam a másik kérdést is, nyilván megnéztem minden használhatót, mielőtt kiírtam, de sajnos nem jutottam vele semmire. Bocsáss meg, hogy nem vagyok elég értelmes hozzá, és csak ennyire futotta a megoldásom (lásd fent), de pontosan ezért kértem segítséget. És igen is CSAK ÚGY lehet megérteni, és megtanulni, ha látok mindent lépésről lépésre, és össze tudom rakni a feladatot. Okkal tanítják így az iskolában is. Aki nem akarja megcsinálni, úgy se fogja, aki meg foglalkozik vele -lásd én-, úgy is megtalálja a módját rá, hogyan jusson a végére.
2016. dec. 20. 15:31
7/8 dq válasza:
"És igen is CSAK ÚGY lehet megérteni, és megtanulni, ha látok mindent lépésről lépésre, és össze tudom rakni a feladatot. "
CSAK ÚGY lehet megtanulni, ha látsz mindent lépésrõl lépésre, azaz, nem látod lépésrõl lépésre leírva.
8/8 A kérdező kommentje:
Komolyan mondom.. Minden elismerésem a provokatív válaszaidhoz, ha neked megéri a negatívozás.... A továbbiakban nem válaszolok. A többieknek köszi a segítséget
2016. dec. 21. 17:23