Fizikabol aki jo meg tudja ezt oldani?


1.Adja meg a hiányzó értékeket !

2860 min= ? *10^? S = ?*10^? D (nap) = ?*10^? H

2760 kN = ?N=?MN


2.számolja ki,hogy 2 m/s kezdősebességgel lefele , 8 m magasból induló, szabadon eső 6.5 kg tömegű ágyúgolyó mekkora sebességgel csapódik a talajhoz. Mekkora becsapódáskor a mozgási energia ? A sebességet km/h-ban is adja meg! G értékrt kerekítse ! A veszteségeket elhanyagoljuk!



2016. dec. 15. 18:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1.


2860 min = 2860 * 60 = 171600 sec

2860 min = 1,716 * 10^5 sec.


1 nap = 24 h = 24*60 min = 1440 min

2860 min az 1440 min 2860 : 1440 = 1,986│1│ szerese.

2860 min = 1,986│1│ * 10^0 D.



H-ként hetet számolok, az fix percből áll; a hónap nem.

1 hét = 7*24*60 min = 10080 min

2860 min a 10080 min 2860 : 10080 = 0,283│730158│-ad része.

2860 min = 2,83│730158│ * 10^(-1) H



2760 kN = 2760000 N

2760 kN = 2,76 * 10^6 N


1 MN = 1000 kN.

2760 kN az 1000 kN 2760 : 1000 = 2,76-szorosa.

2760 kn = 2,76 * 10^0 MN

2016. dec. 15. 19:46
 2/2 anonim ***** válasza:

2. feladat


v0= 2m/s = 7.2km/h

h=8m

mivel m=6.5kg, így G=63,765N, kerekítve 64N


energiaegyenlettel érdemes számolni. "A" pont ahonnan indul, "B" pont ahova becsapódik


"A" pontban: EhA + EmA (helyzeti energia + mozgási energia)

"B" pontban: EmB (már földet ért, így csak mozgási van)


normál esetben lenne veszteség is, de az elhanyagoljuk.

tehát az egyenlet. EhA + EmA = EmB


EhA = m * g * h = G * h = 64N * 8m = 512N

EmA= 1/2m*vA^2 (tömeg fele szorozva az A pontban lévő sebesség négyzetével)

ez ugye 0,5*6.5kg * (2m/s)^2

ami 3.25kg * 4m^2/s^2 (mértékegység is hatványozódik)

ami 13N


összeadva tehát 512N + 13 N = 525N

2016. dec. 17. 05:16