A. Melyik ez a szám? b. Hány cm magas vagyok?


a. Egy szám és a hétszeresénél 2-vel kisebb szám különbsége 68.

b. Az öcsém és én együtt 248 cm magasak vagyunk. Az apukánk háromszor olyan magas, mint a köztünk lévő magasságkülönbség. Hárman együtt 440 cm magasak vagyunk.



2016. dec. 14. 15:56
 1/1 anonim ***** válasza:

(7x-2)-x = 68

x = 70/6


a+b = 248

a-b = c/3

a+b+c = 440

[link]

2016. dec. 14. 16:23