380V feszültségről 8 ohmos fogyasztót táőlálunk. A vezetékpár mindkét vezetéknek ellenállása 1ohm. Mekkora a táplálás hatásfoka?


Ezt hogyan kellene megoldani ? :(


Valaki letudná vezetni, kérem ?



2016. dec. 12. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Áram: ugyanaz.

Feszültség: ellenállással arányos.

Teljesítmény: áram x feszültség, mivel áram ugyanaz, akkor csak a feszültség marad, az meg az előző sor szerint...

Összes ellenállás: összes teljesítmény.

Hasznos teljesítmény a...

Hatásfok: hasznos/összes

2016. dec. 12. 18:35
 2/4 A kérdező kommentje:
ugyanazz...
2016. dec. 12. 20:03
 3/4 anonim ***** válasza:

A vezeték és a fogyasztó egymással sorba vannak kötve.


U=380V

Rf=8 Ohm (fogyasztó)

Rv=2*1 Ohm (A két vezeték ellenállása)


P=I^2*R villamos teljesítmény, mondjuk P=U*I is lehetne, de nem egyszerűsítek neked! :-)


Ehhez tudni kell az eredő ellenállást:

Re=8+2=10 Ohm (mert sorba vannak kötve)


Így már lehet számolni az eredő áramerősséget.

Re=U/I

I=U/Re, behelyettesítve

I=380 V/ 10 Ohm

I=38A


Összes felvett teljesítmény:

Pö=I^2*Re azaz 1444 *10 = 14440 W


A fogyasztó által felvett teljesítmény:

Pf=I^2*Rf azaz 38^2*8=11552 W


Rád hárul a feladat, hogy kiszámold, hogy az utóbbi érték hány százaléka a fentinek.. :-)

2016. dec. 13. 21:26
 4/4 anonim ***** válasza:

3#

Ennél sokkal egyszerűbben is kiszámítható.

A hatásfok: η=I²Rf/I²(Rv+Rf)=Rf/(Rv+Rf)=8/(2+8)=0,8

2022. jún. 10. 11:52