Tudnátok ebben segíteni? :)

meg ha tudtok ebben is :):

. Sorba kapcsolunk 10 db 1,5 V üresjárási feszültségű, 0,2 Ω belső

ellenállású szárazelemet. Mekkora teljesítménnyel táplál egy 3 ohmos

fogyasztót ?



2016. dec. 12. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

V é g i g g o n d o l v a :


A sorbakapcsolt generátorok végpontjainak feszültség-különbsége:

6 * 1,2 V = 7,2 V

Belső ellenállasaik összege: 6 * 4 Ω = 24 Ω.

A terhelés 12 Ω.


Az áramkör ellenállásainak eredője 24 Ω + 12 Ω = 36 Ω.

Az áramerősség 7,2 V : 36 Ω = 0,2 A.

A terhelő ellenálláson eső feszültség 0,2 A * 12 Ω = 2,4 V

A kapocsfeszültség (ami a terhelő ellenállásra jut, azon mérhető) 2,4 V.


K é p l e t alkalmazásával, ami pl. itt van levezetve: [link]

Uk = U0 * Rt : (Rt + Rb)


U0 = 7,2 V

Rb = 24 Ω

Rt = 12 Ω


Uk = 7,2 * 12 : (12 + 24) = 86,4 : 36 = 2,4 V.

2016. dec. 12. 16:23
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőhöz hasonlóan

a forrásfeszültség 10*1,5=15 V

a belső ellenállás(ok) 10*0,2=2 Ω

a fogyasztó ellenállása 3 Ω


I=15/(2+3)=3 A

A fogyasztó teljesítménye I²*R=3²*3=27 W

2016. dec. 12. 16:35
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mind a kettőtöknek !!!!!! :)
2016. dec. 12. 17:18