Összekeverünk 6 cm3 0, 05 mol/dm3 koncentrációjú HCl oldatot és 14 cm3 0, 01 mol/dm3 koncentrációjú H2SO4 oldatot. Mekkora lesz a keletkező oldat pH-ja?

Kérlek valaki magyarázza el. Kérlek ne fárassza magát senki azzal, hogy leírja, hogy számoljam ki. Köszi!!
2016. dec. 7. 23:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Szívesen megírjuk a házi feladatod.

11000 Ft +ÁFA.

2016. dec. 8. 00:00
 2/7 A kérdező kommentje:
ZH gyakorló, van belőle 25, ilyen típusúból 10, nem tudom hogy hogyan kell megoldani, 5 éve nem tanultam kémiát, ejj ezek a mai gyerekek, ejj ez a mai oktatás. igen, igen, mert én ugye nem figyeltem órán biztos. nem értem másoknak hogy kerülnek elő értelmes emberek :D (igen, jól érted, tényleg nem kapok fekete szomorú fejet, ha nem csinálom meg :( )
2016. dec. 8. 00:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyugalom, ez az első idióta állandóan ezt kommenteli mindenhova. Ha még 10-felé aktuális, leírom részletesen.
2016. dec. 8. 05:46
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, aktuális, és nagyon szépen köszönöm, ha leírod, óriási segítség lenne! :)
2016. dec. 8. 09:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem, csak oda írom, ahol NEM a HF közé teszi ezt a kérdező, vagy látszik, hogy HF szerviznek gondolja az oldalt, ahol csak bedobja a példát és mellé a különleges kívánságait, és már rohannak is hozzá az eredménnyel. Akkor is, ha egy szót sem ír mellé, csak ^C ^V jön a megoldandó példa.


Normális ember legalább azt leírja, hogy hol akadt el.

2016. dec. 8. 21:58
 6/7 A kérdező kommentje:
Ott akadtam el, hogy nem tudom, hogyan fogjak hozzá :D Nem kellenek a számadatok, boldogan kiszámolnám őket, ha tudnám, hogyan csináljam...
2016. dec. 8. 22:07
 7/7 Arp Du ***** válasza:

Valaki megnézi jó-e

pH=-log[H+] ([H+]: H+ ion koncentráció)

[H+]= 1*(HCl koncentráció) +2*(H2SO4 koncentráció)

mert HCl-> H(+) +Cl(-)

H2SO4-> 2 H(+) +SO4(2-) kétszer annyi H+ képződik, mint amennyi H2SO4

6cm3 =0,006dm3


HCl

koncentráció= anyagmennyiség(mol)/térfogat(dm3)

anyagmennyiség: 0,05mol/dm3 *0,006dm3 =0,0003mol

keverék térfogata: 0,006+0,014dm3 =0,02dm3

konc.=0,0003/0,02= 0,015mol/dm3


H2SO4

anyagmenny.= 0,01mol/dm3 *0,014dm3 =0,00014mol

keverék térfogata: 0,02dm3

konc.=0,00014/0,02= 0,007mol/dm3


[H+]=0,015 +2*0,007 =0,029 mol/dm3

pH=-log(0,029)= 1,54

2016. dec. 9. 20:34