Valaki ebben tudna segiteni? (kemia)


1,

Az oldat tömege: 200g

Az oldott anyag tömege:20g

Az oldószer tömege:?

Tömeg százalék:?



Az oldat tömege:?

Az oldott anyag tömege: 75 g

Az oldószer tömege: 25 g

Tömeg százalék:?



Az oldat tömege: 70g

Az oldott anyag tömege:?

Az oldószer tömege:?

Tömeg százalék:20/m/m%


Az oldat tömege: 450g

Az oldott anyag tömege:?

Az oldószer tömege: 315g

Tömeg százalék:?



Az oldat tömege:??

Az oldott anyag tömege: 50g

Az oldószer tömege:?

Tömeg százalék:40/m/m%


Az oldat tömege:??

Az oldott anyag tömege:??

Az oldószer tömege: 120g

Tömeg százalék:20/m/m%



Az oldat tömege:?

Az oldott anyag tömege: 8g

Az oldószer tömege: 72g

Tömeg százalék:?



Az oldat tömege:20g

Az oldott anyag tömege: 1,5g

Az oldószer tömege:?

Tömeg százalék:?



Az oldat tömege:160g

Az oldott anyag tömege:?

Az oldószer tömege:?

Tömeg százalék:4/m/m%


Az oldat tömege:

Az oldott anyag tömege:?

Az oldószer tömege: 60g

Tömeg százalék:12/m/m%


2016. dec. 3. 14:25
 1/3 Arp Du ***** válasza:

oldat tömege= oldott anyag tömege + oldószer tömege

tömegszázalék m/m%= oldott anyag tömege / oldat tömege (*100 hogy % legyen)


200g=20g+(180g)

m/m%= (20g/200g) *100=10%

2016. dec. 3. 22:16
 2/3 Arp Du ***** válasza:

második

oldat= 75g+25g

tömeg%= 75g/oldat


harmadik

70g= o.a+o.sz -> o.a= 70g-o.sz

20%= o.a/70g *100 -> 0,2= (70g-o.sz)/70g

0,2*70= 70-o.sz

o.sz= 56


ötödik

oldat= 50g+o.sz

40%= 50g/oldat *100 -> 0,4= 50g/(50g+o.sz)

2016. dec. 3. 22:36
 3/3 A kérdező kommentje:

koszii<3

:33

2016. dec. 3. 23:13