Egy derékszögű háromszögben az átfogóhoz tarzozó magasság gyök18.Igazold,hogy a befogók hosszának összege nagyobb vagy egyenlő,mint 12.2016. nov. 26. 21:21
2/4 anonim válasza:
Ennél a megoldásnál csak a számtani-mértani közép közti összefüggést, valamint a magasság és befogótételeket használtam, nincs benne trigonometria:
3/4 vurugya béla válasza:
Még egyszerűbb:
A körülírt kör sugara, c/2 nagyobb vagy egyenlő, mint a hír fele.
azaz c >= 2*gyök18.
A terület kétféle képletéből: a*b = c*gyök18 >= 2*18 =36
Számtani és mértani középből (a+b)/2 >= gyök(a*b) >= gyök36 = 6
ebből a+b> = 12
4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindannyiotoknak..:)
2016. nov. 27. 11:15