Hogyan oldjam meg az alábbi geometria feladatot?

Egy derékszögű háromszögben az átfogóhoz tarzozó magasság gyök18.Igazold,hogy a befogók hosszának összege nagyobb vagy egyenlő,mint 12.
2016. nov. 26. 21:21
 1/4 anonim válasza:
2016. nov. 26. 22:11
 2/4 anonim válasza:

Ennél a megoldásnál csak a számtani-mértani közép közti összefüggést, valamint a magasság és befogótételeket használtam, nincs benne trigonometria:

[link]

2016. nov. 26. 22:50
 3/4 vurugya béla ***** válasza:

Még egyszerűbb:

A körülírt kör sugara, c/2 nagyobb vagy egyenlő, mint a hír fele.

azaz c >= 2*gyök18.

A terület kétféle képletéből: a*b = c*gyök18 >= 2*18 =36

Számtani és mértani középből (a+b)/2 >= gyök(a*b) >= gyök36 = 6

ebből a+b> = 12

2016. nov. 26. 23:59
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindannyiotoknak..:)
2016. nov. 27. 11:15