Egyenlő szárú háromszög szögeinek kiszámítása? (lent)


Alap 20cm a szárai 14

Nem tudom,hogy kell kiszámolni cosinussal próbáltam az alfa lett 43,86


2016. nov. 24. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:
2016. nov. 24. 14:58
 2/3 anonim ***** válasza:

derékszögű háromszöget kell keresned:

szóval 10cm és 14cm

ha a fenti szögre írod fel akkor

sin(szög) = 10/14

ha a lentire akkor

cos(szög) = 10/14

2016. nov. 24. 15:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Másik lehetőség, hogy felírod a koszinusztételt; ha a szárak hajlásszöge Ł, akkor


20^2=14^2+14^2-2*14*14*cos(Ł) egyenletet kell megoldani. Kis rendezés után


-51/98=cos(Ł), és megoldod.


Ha megvan Ł, akkor kihasználod, hogy a háromszög belső szögeinek összege 180°, és hogy a másik két szög ugyanakkora. Ha ezt esetleg mégsem tudnád (bár szerintem olyan nincs, aki ezt ne tudná, ha már tanul trigonometriát), akkor a másik két szögre is felírható ugyanúgy a koszinusztétel:


14^2=20^2+14^2-2*20*14*cos(ß), erre


5/7=cos(ß) adódik.

2016. nov. 24. 16:28