1. A kör alaku park területe 31 400 m2. Milyen hosszu a park közepén keresztül vezető járda? A 100M B 1000m c 200M D 500M 2. Milyen távolságra van a 8,8 cm hosszu hu ra k (O,5,55cm) kör középpontjátol? A 6,87cm B 24,86cm C 3,3cm D 10.37cm 3. Az 50m sugaru kör alaku pázsit körül15m széles futopályát alakitottak ki. Mekkora a területe a futopályának? A 7143.5 m2 B 942 m2 C 5416,5 m2 D 7065 m2#matematika #körvonal és körlap
2016. nov. 20. 13:05
1/2 A kérdező kommentje:
vagy csak elég a számitást abbol már kitudok indulni
2016. nov. 20. 14:36
2/2 anonim válasza:
1, (d^2*Pi)/4 = 31400 -> d=200m
2, ????
3, (130^2*Pi)/4 =13273,2
(100^2*Pi)/4 = 7854,8
13273,2-7854,8=5418,4-->C